Dobrze ubrana Gustowne dodatki

Akcesoria z kamieni półszlachetnych

Minerały są znane i cenione w obrębie całego świata od wielu stuleci. Z początku ich wartość widziano jedynie w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i połysku. Wymienione cechy również zadecydowały o tym, że z kamieni szlachetnych zaczęto wyrabiać ozdoby. Kamienie te jednak to nie tylko piękno i blask, ale również wiele praktycznych cech.

O pozytywnym działaniu minerałów na zdrowie człowieka traktuje wiele opowieści, gdzie każdemu minerałowi przypisane jest inne działanie. Kamienie szlachetne cechują się różnym stopniem twardości. Te o twardości największej są ogromnie przydatne w przemyśle.

Znajdujący się w podobnym portalu wpis na pewno również Cię zaciekawi – to ważny link traktujący o prezentowanej sprawie.

Najtwardszy kamień dostępny na Ziemi czyli szmaragdy wykorzystywany jest do wytwarzania takich części jak ostrza pił i wiertła (dużo więcej wiertło węglikowe) do twardych materiałów. Z kolei minerał o najmniejszej twardości czyli talk stosuje się w środkach chemicznych i środkach kosmetycznych.

Ozdoby

wspaniała drogocenna korona

Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com

Z kamieni szlachetnych przede wszystkim produkowane są rozmaite ozdoby. Nadają się do tego zarówno minerały najdroższe takie jak diament, a także minerały półszlachetne jak cytryn. Ten ostatni zresztą w biżuterii prezentuje się niezwykle okazale ze względu na atrakcyjną formę kryształów i ich żółto-złoty odcień. Oferowanych jest bardzo wiele rodzajów biżuterii z minerałów. Specyficzne jest to, że kamienie najczęściej bywają oprawione w srebro, rzadko w złoto. Tak więc do nabycia jest biżuteria ze srebra z minerałami w postaci pierścionków, kolii, kolczyków i innych. Oprócz tego można kupić produkty mniej eleganckie, a przy tym tańsze, w postaci na przykład wisiorka z jednym minerałem na rzemyku. Elementy takie są najczęściej wybierane przez dzieci – ta strona.

Pozostałe wyroby
Minerały takie jak między innymi agat doskonale nadają się do przerabiania na rozmaite przedmioty codziennego użytku. W wielu miejscach do nabycia są agatowe przyciski do papieru w najróżniejszych kształtach, świeczniki czy figurki. Ponadto bardzo dobrym pomysłem na prezent może być agatowa szachownica w zestawie z kompletem figur także wykonanych z tego kamienia. Niektóre kamienie takie jak większa cześć kwarców są podatne na kształtowanie, innenatomiast jak między innymi malachit czy cyrkon bardziej nadają się do wytwarzania prostych ozdób.