Dobrze ubrana Gustowne dodatki

Akcesoria z kamieni półszlachetnych

Minerały są znane i cenione w obrębie całego świata od wielu stuleci. Z początku ich wartość widziano jedynie w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i połysku. Wymienione cechy również zadecydowały o tym, że z kamieni szlachetnych zaczęto wyrabiać ozdoby. Kamienie te jednak to nie tylko piękno i blask, ale również wiele praktycznych cech.

O pozytywnym działaniu minerałów na zdrowie człowieka traktuje wiele opowieści, gdzie każdemu minerałowi przypisane jest inne działanie.

Zostawiam tu mój odnośnik do kolejnej witryny. Sądzę, że zapragniesz przejrzeć świeże wpisy, jeśli zaciekawiły Cię te zamieszczone na tej stronie.

Kamienie szlachetne cechują się różnym stopniem twardości. Te o twardości największej są ogromnie przydatne w przemyśle. Najtwardszy kamień dostępny na Ziemi czyli szmaragdy wykorzystywany jest do wytwarzania takich części jak ostrza pił i wiertła do twardych materiałów. Z kolei minerał o najmniejszej twardości czyli talk stosuje się w środkach chemicznych i środkach kosmetycznych.

Ozdoby

wspaniała drogocenna korona

Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com

Z kamieni szlachetnych przede wszystkim produkowane są rozmaite ozdoby. Nadają się do tego zarówno minerały najdroższe takie jak diament, a także minerały półszlachetne jak cytryn. Ten ostatni zresztą w biżuterii prezentuje się niezwykle okazale ze względu na atrakcyjną formę kryształów i ich żółto-złoty odcień. Oferowanych jest bardzo wiele rodzajów biżuterii z minerałów. Specyficzne jest to, że kamienie najczęściej bywają oprawione w srebro, rzadko w złoto. Tak więc do nabycia jest biżuteria ze srebra z minerałami w postaci pierścionków, kolii, kolczyków i innych. Oprócz tego można kupić produkty mniej eleganckie, a przy tym tańsze, w postaci na przykład wisiorka z jednym minerałem na rzemyku. Elementy takie są najczęściej wybierane przez dzieci – ta strona.

Pozostałe wyroby
Minerały takie jak między innymi agat doskonale nadają się do przerabiania na rozmaite przedmioty codziennego użytku. W wielu miejscach do nabycia są agatowe przyciski do papieru w najróżniejszych kształtach, świeczniki czy figurki. Ponadto bardzo dobrym pomysłem na prezent może być agatowa szachownica w zestawie z kompletem figur także wykonanych z tego kamienia.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Z taką myślą stworzyliśmy następny post na nowej witrynie – kluczowa treść czeka tam na Ciebie.

Niektóre kamienie takie jak większa cześć kwarców są podatne na kształtowanie, innenatomiast jak między innymi malachit czy cyrkon bardziej nadają się do wytwarzania prostych ozdób.