Dobrze ubrana Klasa i szyk

Ombre – czyli modne cieniowanie

Autor: BGN
Ta tajemniczo brzmiąca nazwa ombre w dosłownym tłumaczeniu oznacza zwyczajnie cień. Efekt cienia doskonale został wykorzystany przez projektantów ciuchów. Kolejny już sezon cieszy się popularnością. Do tego jest wykorzystywany nie tylko przy szyciu rzeczy, ale także przy zdobieniu paznokci, tworzeniu makijażu czy farbowaniu włosów.

Ombre występuje też pod nazwą gradient. Ta druga być może bardziej trafnie ujmuje całe zjawisko polegające na stopniowym przejściu tonalnym między dwiema barwami. Ciuchy z efektem ombre oferuje wiele firm odzieżowych. Jako przykład mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest używane przez markę h&m do produkcji różnych części garderoby. Najkorzystniej jednak wygląda na spodniach (http://www.mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/67/Spodnie%20Hattric) i leginsach.

Spodnie h&m odpowiadają wszystkim obowiązującym obecnie trendom, dlatego też bez trudności odnajdziemy pośród nich takie z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia kolorów są bardzo różne, a gradient nie powstaje jedynie poprzez przejście z z ciemniejszej do jaśniejszej barwy w ramach tej samej tonacji lub przejście z barwy do bieli. Spodnie iSpodnie spodnie zielona góray h&m z efektem ombre łączą ze sobą też kolory należące do różnych tonacji, dając zjawiskowy efekt.

Efekt ombre na ubraniach można także osiągnąć w tzw. warunkach domowych. Proces nie jest skomplikowany a do tego nie wymaga nadmiernego wysiłku lub poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Aby go przeprowadzić przyda się po pierwsze silny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy żeby biegła granica między kolorami i farbujemy tak długo, aż uzyskamy spodziewany efekt.

Nie licząc wspomnianych już ciuchów efekt ombre idealnie prezentuje się na paznokciach, powiekach i włosach. Gdy idzie o malowanie paznokci i robienie makijażu, każda kobieta nie powinna mieć z tym trudności, bez konieczności uzyskiwania specjalnych wskazówek w tym zakresie. Inaczej jest w przypadku farbowania włosów. Tutaj wszystko się zmienia i niezbędne jest już posiadanie pewnych podstawowych umiejętności. Z tego powodu, jeśli pragniemy ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest udać się z tym do fryzjera.