Kosmetyki Uroda

Co kryje kobieca kosmetyczka?

Kufer pełen kosztowności lub pudełko Pandory – wszystkie te porównania idealnie oddają charakter kobiecej kosmetyczki. Przede wszystkim bardzo rzadko któraś z nas jest w stanie upchnąć swoje kosmetyki (naturalne olejki do twarzy) w małej kosmetyczce. Bez których przyborów nie możemy się obejść?

mini zestaw kosmetyków nantes

Autor: Nantes
Źródło: Nantes

Jeśli zagadnęlibyśmy przedstawiciela brzydszej płci o to, co kryje kosmetyczka partnerki, niewykluczone, że ukryłby głowę w ramionach i wziął nogi za pas z przerażenia. Tylko płeć pięknajest w stanie pojąć, do czego służy olbrzymia masa kosmetyków każdego dnia, natomiast kwas hialuronowy nie jest powrzechną trucizną na niesfornych facetów.

Najistotniejszy kosmetyk Kosmetyk, który zawsze trzeba trzymać pod ręką, to oczywiście krem do rąk – no przecież. Nie wyłącznie kosmetyczka, lecz też damska torebka zawiera przynajmniej drobną tubkę tego niezbędnego preparatu. Co niektóre kobiety nie ruszają się bez swego kremu z mieszkania i niełatwo im wytrzymać kilka godzin.

Kosmetyczka z barwnymi preparatami to zupełnie inna sytuacja: maskara i puder nie są aż tak istotne jak wyborny balsam wyszczuplający. Każda pani jest przekonana, że jest za duża, a remedium na ten problem jest rzecz jasna odpowiednie smarowidło. Nie jest istotne, czy przynosi efekty, ważne, żeby na etykiecie pojawiła się wiadomość o utracie nieporządanych centymetrów w udach. W związku z tym balsam do pielęgnacji ciała o tego typu właściwościach, z morskimi algami, guaraną i tajemniczymi elementami, koniecznie powinien zadomowić się w kosmetyczce również zwykłego chudzielca.

DemakijażKolejna grupa specyfików, bez których absolutnie nie sposób funkcjonować, to rzecz jasna cały arsenał do zdejmowania makijażu z twarzy. Idealne mleczko do demakijażu albo płyn micelarny powinna posiadać każda dziewczyna. Na tym nie wolno oszczędzać, podobnie jak na wodzie termalnej, którą warto spryskać po wszystkim twarz. Inne panie zamiast niej wolą tradycyjny tonik do twarzy.

Kremy i smarowidłaChociaż zawartość kosmetyczki na tym się nie kończy, to jednak ważne miejsce zajmuje w nim lek na wiek, czyli krem! Od zarania dziejów zmarszczki na twarzy oznaczają kobiecą tragedię, a dobry krem pod oczy jest remedium na lęki przed przyszłością. Wygładzające, liftingujące, nawilżające mazie do twarzy są najlepszymi przyjaciółmi pań i z całą pewnością rządzą w kosmetyczce w towarzystwie balsamów wyszczuplających.

Źródło: NANTES