Kosmetyki

Kosmetyki ekologiczne

Starając się zadbać o skórę, zwykle wybieramy zakupienie polecanych w sklepach wyjątkowo kosztownych produktów kosmetycznych. Dobrze rozreklamowane, zamknięte w pięknych opakowaniach markowe kosmetyki, uruchamiają w konsumentkach niejako czarodziejskie myślenie na temat tego, że posiadają coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Mało jednak osób analizuje zawartość kremu, a nawet jeżeli, napisy są zazwyczaj tak zagmatwane, że umieszczona na nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie ma merytorycznej wiedzy. Na tym głównie polega reklama w dziedzinach kosmetyki, a przecież każdy musi się orientować, że domowe oczyszczanie twarzy, czy przygotowanie równie dobrego kremu jak te do kupienia w drogeriach, nie jest tak trudne.

Tanie kosmetyki wytworzone domowym sposobem, to nie tylko oszczędzanie, ale także ogromna satysfakcja dla każdej kobiety. Trzeba zaledwie odszukać w sieci skład receptur na kremy, które będą odpowiadały potrzebom naszego naskórka, a potem znaleźć dobry sklep z półproduktami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Forum tematyczne jest bardzo dobrym wsparciem w tej dziedzinie, a także źródłem przydatnych informacji. Odnajdziemy tam także przepisy na domowe kremy na jesień, jak i sposób na zrobienie produktów do pielęgnacji włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kobiety które wybierają tylko ekologiczne artykuły i jednocześnie nie rezygnują z malowania się, powinny doskonale znać już kosmetyki mineralne. Są sporządzane bez substancji chemicznych, co sprawia,że oczywiście są przyjaźniejsze dla skóry. Nie są to tanie kosmetyki, jednak ich ochronne aspekty, są proporcjonalnie -bardzo wartościowe. Mogą być używane przez wszystkich, nawet gdy mamy skórę bardzo delikatną. Kosmetyki mineralne posiadają też właściwości antyalergiczne, co generalnie stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetworzone w przestarzały sposób, często powodujące podrażnienia.

Natura w każdej wersji jest dobra. Kosmetyki tworzone bez chemicznego przetwarzania i wolne od konserwantów, są dużo bardziej zdrowe dla skóry – warto o tym pamiętać zanim po raz kolejny wpadniemy w sidła reklamy.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/