Uroda

Salony dermatologii estetycznej w Polsce

Powszechność zabiegów dermatologicznych wśród Polaków zwiększa się nieprzerwanie od paru lat. Polki zauważyły, że profesjonalne zabiegi wykonywane przez kosmetyczkę są bardziej skuteczne, niż tradycyjne metody dbania o urodę. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym warto jednak poszerzyć wiedzę o oferowanych zabiegach. W aspekcie zabiegów dermatologicznych rodzaj skóry odgrywa ogromną rolę. Droższe zabiegi są nierzadko dla skóry alergicznej lub w inny sposób delikatnej. Dlatego przed udaniem się do gabinetu należy skontrolować dokładnie zalecenia i przeciwwskazania i nie sugerować się ceną. W branży kosmetycznej nie w każdym przypadku droższy zabieg oznacza bardziej skuteczny zabieg.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najpopularniejsze usługiDo najpopularniejszych usług wykonywanych w salonach kosmetycznych zalicza się mikrodermabrazja (źródło).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg(sprawdź mega ofertę zabiegi kosmetyczne bydgoszcz: zabiegi kosmetyczne bydgoszcz) przypominający peeling, jednak polegający na złuszczaniu wierzchniej warstwy skóry przez znacznie drobniejsze elementy. Powoduje to dokładniejsze oczyszczenie naskórka niż po użyciu szeroko dostępnych kosmetyków. Tego rodzaju specjalistyczny zabieg – karboksyterapia wrocław – bywa wykonywany także na delikatnym naskórku. Jest to jednak znacznie bardziej kosztowna czynność, ponieważ do delikatniejszej skóry używa się diamentowych cząsteczek. Mikrodermabrazja diamentowa (Polecam:) jest także polecana dla alergików, w czasie tego typu zabiegu nie tworzy się pył, który bywa silnym alergenem. Taki zabieg pomaga zminimalizować trądzik oraz ślady potrądzikowe, niewielkie przebarwienia.

Eliminowanie przebarwień skóryTak samo często wykonywanym zabiegiem dermatologicznym jest usuwanie przebarwień. Najskuteczniejsze i jednocześnie najchętniej wybierane, mimo swojej wysokiej ceny są środki firmy Cosmelan. Leczenie tym środkiem składa się z dwóch etapów, konsultacja z dermatologiem jest jednak wymagana. Każda skóra może inaczej reagować na specyfik. Pierwsza faza to maseczka nakładana na skórę z przebarwieniami – zazwyczaj jest to skóra dekoltu, szyja i twarz. Kolejny etap ma na celu utrzymanie rezultatów uzyskanych po zdjęciu maseczki, do tego celu używa się profesjonalnego kremu wytworzonego przez uprzednio wymienioną firmę. Ten krem można także stosować na własną rękę do domowego usuwania przebarwień skóry.