Kosmetyki

W jaki sposób golić się oraz troszczyć się o męski zarost – porady

Nadeszła moda na brody. Panowie zapewne cieszą się z tego, że bujny zarost znów jest modny, jednakże nie znaczy to, że mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnowanie. Ładna broda bądź wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie jest szybkie a także wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początek musisz rozszerzyć pory. Możesz na przykład to zrobić przykładając do twarzy zmoczony ciepłą wodą ręcznik na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się np. po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść buzię za pomocą peelingu. Może to być żel przykładowo ze zmielonymi łuskami orzechów. Wyeliminuje martwy naskórek, który może blokować ostrza i prędzej je stępiać. Przemyj ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (aby nawilżyć skórę.
Później wmasuj krem bądź piankę do golenia. Zanim zaczniesz się golić, winna „poleżeć” na włosach co najmniej dwie minuty. W jakim celu?

Ponieważ tyle czasu zajmuje kremom do golenia ich należyte działanie.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://www.fotoporcelana.net/15-zdj%C4%99cia-na-krysztale), one niewątpliwie też przykują Twoją uwagę.

Składniki powinny mieć czas, ażeby spenetrować włosy. Jeśli ogolisz się po przykładowo dwudziestu sekundach, w rzeczywistości zgalasz suchy włos i zwiększasz ryzyko podrażnień. Rozpocznij golenie „z włosem”. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przepłukuj ostrze.

Jeżeli masz zamiar wiedzieć więcej, doczytaj tu (https://europejska-dermo.pl/pl_PL/taxons/glyskincare) wiadomości opublikowane na kolejnej stronie – tam mamy na Ciebie dodatkowe artykuły.

W taki sposób ustrzeżesz się podrażnień a także zminimalizujesz ilość wrastających włosków. Nie naciskaj ostrza, gdy golisz. Potem ogol się „pod włos”. Spłucz wszystko zimną wodą. Wsmaruj krem nawilżający.
Niżej porady pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gól się nadmiernie prędko.

Gol się najprzód z włosem, a nie pod włos. Nałóż piankę na co najmniej dwie minuty przed rozpoczęciem golenia. Wykonuj krótkie pociągnięcia oraz regularnie spłukuj golarkę. Ostrożnie z pianką. To nie jej wielkość pomaga się golić, a składniki, które wcześniej mają czas, ażeby zadziałać. Za dużo piany wręcz komplikuje golenie, bo oddala ostrza od skóry. Jeżeli jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, zamień maszynkę na taką, która ma mniej ostrzy. Rzecz jasna unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie wykorzystuj ręcznika, by oczyścić ostrze. Nie zostawiaj również maszynki w wilgoci a także wodzie, bo zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeśli masz bujny zarost, wymieniaj je co 3 golenia. Używaj kosmetyki do brody .