Kosmetyki

Zadbana i trwała fryzura na pierwsze deszczowe chłody

Wysuszone ostrym promieniowaniem słonecznym kosmyki, niechętnie poddają się zabiegom stylizacyjnym. Jak je układać, by zawsze wyglądały pięknie?

Pianki do włosów to niezastąpiony kosmetyk w każdej łazience. Upraszczają układanie fryzury, utrwalają ją, a pasmom dają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać najlepsze pianki do włosów. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają i nie przyklepują włosów. Charakteryzuje je także wyjątkowa efektywność, ponieważ do umocnienia kosmyków wystarczy jedynie kropla kosmetyku. W wypadku krótkich kosmyków będzie to kulka rozmiarów orzecha włoskiego, natomiast w przypadku dłuższych włosów – kula wielkości małej pomarańczy.

Kosmetyk powinniśmy równo wetrzeć w kosmyki, ale absolutnie nie w skórę głowy. Następnie pasma powinniśmy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć z pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wysuszeniu włosy są gotowe do dalszych kroków stylizacji. Pianki do włosów najczęściej wzbogacone są o specjalne składniki, które ochronią pasma przed szkodliwą temperaturą, dlatego też warto używać kosmetyku również przed wyprostowaniem kosmyków.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc naciśnij tu i przeglądaj do woli kolejne specjalistyczne posty.

Taka stylizacja sprawdzi się przy każdej okazji, zarówno służbowej, jak i na prywatnym spotkaniu.

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W przypadku regularnego prostowania kosmyków, warto zainwestować w sprzęt wysokiej jakości. Sprzedawane na rynku prostownice do włosów różnią się stopniem ochrony pasm. Warto wytypować z nich tę, która działa efektownie, ale jednocześnie delikatnie. Prostownice do włosów różni ilość wbudowanych funkcji, różna jest także cena.

Hej, sprawdź to firma sprzątająca Warszawa, jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Ich koszt wynosi od zaledwie 30 zł aż do czterystu złotych! Bez znaczenia na to, którą kupimy, pamiętajmy, że pasma domagają się czasem odpoczynku od prostowania.

Należy zadbać również o ich dogłębne odżywiania. Świetnie sprawdzą się nawilżające maski i odżywki, warto polecić także systematyczne stosowanie olejów do włosów. Odrobina wymieszana z szamponem nada pasmom miękkość i gładkość.

Odpowiednio dobrane pianki do włosów nie tylko umocnią fryzurę, ale też będzie pielęgnować kosmyki. Ochroni je przed wysoką temperaturą w czasie stylizacji, ale także doda blasku i nawilży.