Kosmetyki

Korzystny wpływ soli bocheńskiej na organizm i jego samopoczucie

Kiedyś sól była warta tyle,co kamienie szlachetne. Żupy solne w dawnej Polsce najczęściej posiadali najbogatsi panowie lub sam król. Dziś sól kuchenna spowszedniała. Bardziej warte stały się sole lecznicze, bardzo popularne w ośrodkach Spa i w domach.

Domowa strefa relaksu

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS

Najpopularniejsza w Polsce sól (pod tym adresem bez problemu uzyskasz pomoc) jodobromowa to sól bocheńska. Określenie to pochodzi od miasta w południowej Polsce Bochnia. Roztwory tej soli są bogate w jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Używa się ich zarówno przy kąpielach ( tutaj powinno się wsypać jej około kilograma), jak i inhalacjach ( kilka gramów na szklankę wystarczy ).

Autor: iStockphoto.com

Sól jodobromowa jest rekomendowana w przypadku chorób reumatycznych, zapaleń stawów, wszelkich chorób kości i zapalenia korzonków. Sole lecznicze mają dobry wpływ przy rehabilitacji i dochodzeniu do zdrowia, a także czynią łatwiejszym wypoczynek po dużym wysiłku, rozluźniając. To nie wszystko, inhalacje mają wspaniały wpływ na zwalczanie schorzeń dróg oddechowych, wzmagają wykrztuszanie i zmniejszają przekrwienie błon śluzowych, tłumiąc ból. Również w dermatologii sól bocheńska jest stosowana. Stosuje się ją, obok właściwych leków, w kuracji wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel

Autor: SmartPR
Źródło: SmartPR

Sole lecznicze mają swoje miejsce w klinikach, sanatoriach, domach, ośrodkach spa, gabinetach odnowy biologicznej i masażu. Niezwykle popularne też ostatnio okazały się groty solne, gdzie przez moment można się rozluźnić pośród ożywczych brył solnych. Umożliwia to wszystkim poczuć się zupełnie jak na wybrzeżu i zgromadzić energię na kolejne dni.