Klasa i szyk Kosmetyki Uroda

Co robią faceci, aby dbać o brodę? Okazuje się, że wykonują dość dużo zabiegów i wykorzystują różne akcesoria.

Sporo ludzi myśli, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się modeluje, wyczesuje i podcina. Oczywiście nie jest to prawdą. Co robią mężczyźni, aby utrzymać ją w formie? Okazuje się, że wykonują dość sporo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku akcesoriów.

Młody mężczyzna z brodą

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgnacja męskiej brody ma wiele etapów. Dobrze jest kupić sprawdzone kosmetyki do brody, które ze względu między innymi na zawartość naturalnych olejków sprawią, że broda (więcej na tej stronie) będzie świetnie umyta i wystylizowana. Całą operację często rozpoczyna się od dokładnego umycia bródki szamponem do tego celu przeznaczonym. Ważne by lekko się pienił i miał sympatyczny zapach pozostający na brodzie nawet po jakimś czasie. Kiedy broda jest jeszcze trochę mokra, trzeba poświęcić jej trochę czasu i lekko ją przyciąć i wymodelować. Panowie powinni dobierać jej kształt do swojej twarzy i ogólnej budowy ciała, lecz również na przykład do tego, czy noszą okulary. Przyciąć bródkę można ostrymi nożyczkami do włosów, brzytwą albo elektryczną maszynką. Sprawdzą się również jednorazowe żyletki Derby. Technika jest dowolna i na pewno każdy ma swoją ulubioną. Po ułożeniu przychodzi moment na nałożenie kosmetyków pielęgnujących – olejków czy pomad. Wygładzą one strukturę włosów i ułatwiają jej wyczesanie. Samo czesanie to nie tylko układanie kosmyków, ale także rozprowadzanie grzebieniem produktu na całej długości. Jeśli wystaje nam jakiś niesforny włosek lub przy czesaniu zauważamy jakieś niedociągnięcia, na koniec można jeszcze zrobić ostatnie poprawki nożyczkami. Jeśli idziemy do fryzjera i golibrody, zupełnie możliwe, że zostaniemy ogoleni brzytwą. Nie jest to częsta praktyka, nie każdy się tego uczy i nie każdy opanował technikę golenia tą metodą.https://novagroup.pl/kategoria/fotele-spa-do-pedicure fotel do pedicurePas do ostrzenia brzytwy (szczegóły oferty) też nie jest popularnym przedmiotem, bowiem wszystkie nożyczki, brzytwy i inne tępiące się narzędzia fryzjerskie, przekazuje się formie ostrzącej.

Akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Ale jest jeszcze grupa mężczyzn, która preferuje golenie się tą dawną metodą w domu. Nabywa specjalne, dobrze pieniące się mydło (piana musi być gęsta i trwała, by odpowiednio zmiękczyła także zarost), tradycyjny pędzel z twardego lub miękkiego włosia i brzytwę. Za brzytwą przemawia fakt, że można mieć jedną przez całe życie, zdarza się, że trzeba wymienić w niej ostrze. Dla porównania – jednorazowe żyletki Derby a nawet maszynki elektryczne kupuje się bardzo wiele razy. Oczywiście żeby skutecznie golić się brzytwą należy mieć także pas do ostrzenia brzytwy. Najczęściej dobrze sprawdza się ten wykonany ze skóry. Mężczyźni używający brzytwy zwykle nie stawiają na kosmetyki do brody, a po goleniu stosują po prostu ałun.