Kosmetyki Uroda

Specjalistyczne zabiegi kosmetyczne o czym warto nie zapomnieć przed wizytą u specjalisty

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom wyglądu zewnętrznego, jak również powstrzymaniu skutków upływu lat. Coraz więcej osób poddaje się zabiegom kosmetycznym. Ilośc salonów także rośnie. Aktualnie salony kosmetyczne działają zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich oferta także nieprzerwanie ulega poszerzeniu. Słowa takie jak mikrodermabrazja (serdecznie zapraszam) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy zabiegów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych także stają się normą.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a także widać po niej oznaki starzenia. W celu poprawy jej wyglądu oraz kondycji stworzono cały wachlarz zabiegów kosmetycznych. Często korzystają z nich ludzie, cierpiący na dolegliwości skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami. Jednym z często wybieranych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Podobnie jak klasyczny peeling polega na pozbywaniu się martwego naskórka, jednak odbywa się to przy pomocy ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Podobny jest do wymienionej uprzedmio mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i także polega na usuwaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa także pozbywanie się zbędnego owłosienia u kosmetyczki. Depilacja damodzielnie w większości przypadków jest bowiem bardzo czasochłonna, a jej efekty bardzo nietrwałe. Istnieje dużo metod depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz częściej wykorzystywanych metod współczesnych zalicza się fotodepilacja.

Jeśli pragniesz pogłębić swą znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj tu sprzęt kardio do siłowni następne informacje. Należy wejść w poniższy link.

Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, a także do powolnego niszczenia ich cebulek, co zapobiega ich odrastaniu. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to dosyć kosztowna. Czytaj więcej: pod linkiem

Inne zabiegi

Wiele kobiet sięga również po osiągnięcia medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych zabiegów tego typu jest modelowanie ust (nasza strona). Polega to na wstrzyknięciu specjalnej substancji w wargę i rozmieszczeniu tej substancji za pomocą masażu. Najczęściej do tego zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który jest niegroźny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w formie chwilowego obrzęku ust, który jednak szybko ustępuje.