Uroda

Ginekologia estetyczna dla każdej kobiety

We współczesnym świecie coraz bardziej popularne są zabiegi tak zwanej medycyny estetycznej. W ostatnich lat technologia i medycyna uległy tak gwałtownemu rozwojowi, że medycyna nie jest używana wyłącznie do celów związanych z przywracaniem zdrowia i życia. Na dzień dzisiejszy jej osiągnięcia stosuje się także do celów czysto estetycznych, a więc związanych z wyglądem i samooceną pacjentów. Nierzadko bywa tak, że pacjenci są niezadowoleni ze swojego wyglądu, gdy przykładowo wygląd którejś części ciała jest źródłem kompleksów.

W tego rodzaju sytuacjach sięga się po zabiegi medycyny estetycznej, która ma rozmaite odłamy. Dużą popularnością cieszy się na przykład dermatologia, która skupia się w przeważającej części na poprawie wyglądu skóry u pacjentów oraz sprawieniu, by sprawiali wrażenie młodszych. Odmiennym popularnym odłamem tego rodzaju medycyny jest ginekologia estetyczna. Jest to odłam dotyczący części intymnych, obejmuje zabiegi plastyki tych okolic i pozostałe mające za zadanie poprawić wygląd i samopoczucie kobiet.

kobieta

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com

Odmiany zabiegów
Jest sporo rodzajów zabiegów ginekologicznych skierowanych do pań. Większa częśc z nich dotyczy zmiany kształtu warg sromowych i pozostałych części genitaliów. Niezwykle częstym przypadkiem jest na przykład poddawanie się tego rodzaju zabiegom po ciąży i porodzie (sprawdź). Wskutek tych procesów nierzadko narządy płciowe zmieniają swój wygląd, co bywa powodem niskiej samooceny, jak również powodem obniżenia satysfakcji z pożycia płciowego. Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają pozbyć się tych skutków. Są to między innymi takie procesy jak zmniejszenie warg sromowych, a także takie, które bezpośrednio wpływają na poziom doznań seksualnych, takie jak plastyka łechtaczki.

Poradnie i ceny
Na terenie kraju aktualnie medycyna estetyczna ulega dynamicznemu rozwojowi. Można to stwierdzić również o ginekologii. Jest coraz większa liczba miejsc, w których można odbyć zabieg taki jak plastyka pochwy. Decydując się na tego rodzaju zabieg trzeba jednak liczyć się z dużymi kosztami zazwyczaj rzędu kilku tysięcy złotych. Operacje są jednak zazwyczaj niezbyt inwazyjne, a nabyte rany szybko się goją. Wiadomości na temat poradni i oferowanych zabiegów warto poszukiwać na stronach internetowych, gdzie można znaleźć pełne i na bieżąco uzupełniane dane (więcej zabiegów).