Dobrze ubrana Klasa i szyk

Źródła pomysłów na wybiegach

W przyrodzie nic nie ginie. Jeżeli zastanawiał nas kiedyś fakt skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – głównie z ulicy. Trendsetterzy uważnie śledzą zadziwiające pomysły napotykane wśród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, zaczerpując pomysły na przykład z przedmiotów użytkowych. W dalszej kolejności, utworzone w ten sposób propozycje wędrują do największych domów mody, a już jak kolekcje trafią na wybiegi, na ich wzór tworzone są ubrania które trafiają do sklepów masowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 stawia na przede wszystkim komfortowe rozwiązania. Raczej popularne będą miękkie swetry, koszule pasujące zarówno w sytuacjach formalnych jak i osobistych. Spodnie jeansowe napotkamy w wersji klasycznej, jak i odpowiednio zmodyfikowanej na bardziej wyjściową. Podstawą jest mimo wszystko wygoda i uniwersalność tworzonych artykułów.

Autor: DIGEL

Oczywiście znajdą się także od tego odstępstwa. Dla odważniejszych, propozycją sezonu będą bluzy z wielkim nadrukiem w kwiaty, albo nieco prowokacyjnym obrazkiem o treści religijnej. Dla mężczyzn planowane są również modne torebki, zwykle w nieskomplikowanej formie przewieszone przez ramię. Jest to koncepcja zaczerpnięta wprost ze światowych wybiegów, którą niedługo napotkamy na rynku odzieżowym. Podsumowując, moda męska 2014 będzie łamać stereotypy płci, ale też w innym wydaniu nakierowywana jest na wszechstronność.

Dla kobiet modne torebki w tym roku, to zwłaszcza produkty niepospolite, lub srebrne lancuszki chociażby wytwarzane ręcznie. Dostępne na polskim rynku, jak też w zagranicznych sklepach internetowych, niepowtarzalne wzory są do kupienia dla każdego. Jeżeli chodzi o materiały, im bardziej nietypowe, tym lepszy będzie efekt. Popularne są w tej dziedzinie torby z filcu, oraz pikowane.

Zwróćmy uwagę jeszcze na pewną zależność. Modowe inspiracje są tylko propozycją dla nas. Chociaż w zasadzie także od nas. W kole trendów przeciętni ludzie oraz to co lubią jest bardzo istotne. Nawet kiedy na wybiegach rządzą przedziwne stelaże niemożliwe do ubrania na jakąkolwiek okazję, to koncept na ich stworzenie został zaczerpnięty ze źródła, którym zwykle są ludzie spotkani gdzieś na świecie. Warto więc w dziedzinie mody kierować się nie tylko trendami, ale też swoim wyczuciem.

Źródło: Kraina Stylu