Kosmetyki Uroda

Moda na dermatologię estetyczną

Autor: DIBI

Współczesna dermatologia jest coraz bardziej interesująca. Bezbolesne i szybkie zabiegi odmładzające kuszą tych, którzy chcą dbać o cerę i zgrabne ciało. Które zabiegi często stosowane?

Dermatologia estetyczna to coś zupełnie innego niż typowe zabiegi u kosmetyczki. Jako gałąź medycyny ma przede wszystkim leczyć, stąd też związane jest nie tylko z odmładzaniem. Kłopoty z cerą naczynkową i trądzikiem łatwo można złagodzić właśnie dzięki dobrze dobranym zabiegom. Modne jest też nowoczesne kształtowanie sylwetki (więcej pomocy) bez użycia skalpela, a więc liposukcja ultradźwiękowa i botox.

Piękna cera

Ostatnimi czasy mikrodermabrazja (przeczytaj na tej stronie: wellderm) uważana jest za jeden z lepszych zabiegów poprawiających kondycję skóry. To ciekawa forma oczyszczania twarzy kryształkami i idealnie łączy się z leczeniem trądziku, spłyca zmarszczki, blizny oraz przebarwienia. Do wrażliwej cery dobrze dobrać mikrodermabrazję diamentową, dla odmiany korundowa regeneruje kolagen, więc odmładza. Tak jak przy innych zabiegach trzeba ją robić kilka razy aby osiągnąć efekt – nic nie dzieje się od razu. Fachowe oczyszczanie twarzy jest naprawdę modne, a z powodu wielu promocji, klientki chętnie robią takie zabiegi. Peeling kawitacyjny wykorzystuje po prostu kawitację. Ma działanie odmładzające i lecznicze, więc też bardzo często robią go cierpiący na trądzik. Konkurują z nim peelingi chemiczne tzw. kwasy: pirogronowy, migdałowy i glikolowy.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem kliknij tu różowe paznokcie i oglądaj nawet bez końca kolejne rzetelne posty.

Tego typu zabiegi mogą mieć przeciwników i wielkich fanów, ale z całą pewnością łatwo udowodnić ich dobre działanie.

Bezpieczeństwo dermatologii estetycznej

Tego typu zabiegi są pewne, jeżeli prowadzą je fachowcy. Nie zapominajmy, że wymagają odpowiedniej opinii lekarza. Nie każdy może poddać się mikrodermabrazji, a nieprawidłowo wykonane peelingi mogą naprawdę zaszkodzić. Zabiegi odmładzające, takie jak powiększanie ust (kontynuuj), powinno się wykonywać tylko i wyłącznie w dobrych gabinetach. Każdy na pewno zna efekty nieprawidłowych eksperymentów z botoxem, dlatego nie warto podejmować ryzyka.