Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Ubiór snowboardzisty – żelazne ABC. Co koniecznie trzeba mieć?

Strój snowboardzisty jest bardzo ważną kwestią. Oczywiście możemy ubrać wygodny, zimowy strój sportowy, ale jest spore prawdopodobieństwo, iż kostium ten nie będzie spełniać naszych wymagań, a przede wszystkim – że nie sprawdzi się jako strój do uprawiania jazdy na nartach czy na snowboardzie.

Bazą ubioru sportowca są najczęściej solidne spodnie snowboardowe. To do nich dopasowujemy pozostałe elementy. Następnie istotna jest kurtka, rękawice, nakrycie głowy czy bielizna termoaktywna. W trudnych warunkach, zwłaszcza przy porywistym wietrze, przydaje się doskonale osłona twarzy w postaci bandany. Czy do jazdy wybieramy snowboard Burton, czy wybieramy narty, strój trzeba koniecznie gruntownie przemyśleć.

Obecnie każdy dobrze wyposażony sklep snowboardowy ma duży wybór okryć wierzchnich, spodni czy nakryć głowy. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, dobrze jest sprawdzić, co mamy, a jakie elementy z pewnością będziemy musieli dokupić oraz przemyśleć, czego oczekujemy od naszej zimowej garderoby. Dochodzi jeszcze jedna sprawa – ilość sztuk odzieży. Bielizny termoaktywnej musimy posiadać kilka kompletów, ale kurtkę czy spodnie snowboardowe zwykle jedne. Jeden nieźle wyposażony sklep snowboardowy powinien zaspokoić potrzeby początkującego narciarza. Spodnie snowboardowe, jako podstawa stroju każdego narciarza, w żadnym wypadku nie mogą przemakać i muszą ogrzewać.

snowboardzista w zielonej kurtce

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązania technologiczne są naprawdę zaawansowane, spodnie wykonywane są z tworzyw nieprzemakalnych, dobrze chroniących przed wiatrem i dodatkowo posiadają warstwę przepuszczalną. Tego typu spodnie z pewnością nie zamokną podczas jazdy, nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie w sprzedaży jest mnóstwo modeli, jakie wykonane są z materiałów cienkich i lekkich, lecz zapewniających sporo ciepła, dobrze izolujących i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Istotna sprawa to membrana, bo to ona pełni ważną rolę i to jej oznaczenia musimy szukać w charakterystyce odzieży narciarskiej.

Kurtka, chociaż ma mniejszą szansę przemoknąć, także powinna posiadać wysokie parametry, aby dobrze izolować od zimna, ale zapewniać też komfort i nie hamować ruchów. Kurtka z zamkami błyskawicznymi pod pachami zapewni dobrą wentylację i ochronę przed przegrzaniem niezależnie od warunków pogodowych. Rękawiczki i czapkę należy kupić z ociepleniem.

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, aby ubrać się w takie sposób, żeby żadne warunki pogodowe w górach nas nie zaskoczyły.

Jeśli poszukujesz innych informacji na prezentowany wątek, to również rzuć okiem na (http://www.angelka.pl/fotografia-okolicznosciowa/) pokrewne portale, które podnoszą tę tematykę.

Czy wybieramy stoki pod snowboard Burton, czy wolimy narty, dobrze dobrany strój zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo jazdy.