Kosmetyki

Fenomen Chanel No 5, czylicały czas modne perfumy

Sklepy w internecie posiadają autentycznie bogatą ofertę. Jednak odpowiedź na wątpliwość o najbardziej charakterystyczną perfumę okazuje się oczywista. To już właściwie zapach legenda. Już ponad 90 lat ceniące dobry gust kobiety pachną właśnie No 5.

Prawie każda kobieta potrafi wskazać swoje najważniejsze kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Krąży opinia, że najlepiej jest niepodważalnie kojarzyć się z tym samym zapachem i rzeczywiście wiele z nas przyzwyczaja się do właśnie swoich flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla wielu idealny zapach. Panowie powinni o tym pamiętać.

Autor: NATURADO

Chociaż miłość krytyków zyskały perfumy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, dior jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik owianych legendą francuskich perfum ciągle działa na wyobraźnię. Prawie nikt nie pamięta, że kompozycja zapachowa powstała w 1917 roku. Same perfumy swoją premierę miały w 1922 roku. Coco Chanel na początku rozdała swoim wiernym klientom dosłownie kilka flakoników nowych perfum, a gdy na ich twarzach pojawił się zachwyt, wtedy wprowadziła je na rynek.

Ciekawostki o numerze 5Jedna z opowieści o francuskiej ikonie stylu mówi, że 5 była jej wyjątkową liczbą. Następna łączy się z doborem propozycji zapachowych najsławniejszych z perfum. Z proponowanych flakoników o podobnej kompozycji Coco zdecydowała się na piąty. Trudno stwierdzić, która plotka jest rzeczywista, ale wszakże dwie z nich są prawdopodobne.

Podobno „piątka” narodziła się przypadkiem. Do przygotowanych składników dolano zbyt wiele aldehydów, co w efekcie dało sławny już efekt. Zapach tworzy ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może stać się dla większości nowina, że to właśnie te perfumy uważane były za hit wśród … hitlerowców. Coco była zszokowana i bała się, że zapach po wojnie nieustannie będzie postrzegany negatywnie. Jak jednak pokazało życie No 5 to najlepiej sprzedająca się perfuma w dzisiejszych czasach. Inne rodzaje kosmetyków, które są warte polecenia: carita kraków.

Tylko ChanelPanie uwielbiają weryfikować kosmetyki wyszczuplające, bezustannie starają się wybierać te najnowsze. Weryfikują specyfiki odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom niemal zawsze pozostają wierne.