Kosmetyki Uroda

Jak radzić sobie z problemami z włosami i skórą na głowie?

Włosy pełnią bardzo ważną funkcję dla organizmu, chroniąc głowę i izolując ją od chłodu. Odgrywają także niezwykle ważną rolę estetyczną, ponieważ stanowią istotny składnik wyglądu. Od dobrze dobranej fryzury uzależnione jest bardzo dużo, można poprzez nią na przykład optycznie zmieniać owal twarzy. Właściwe dbanie o włosy to nie wyłącznie domena pań, ale każdego człowieka.

farbowane włosy

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie istnieje szeroki wybór rozmaitych środków do włosów, służących do mycia, układania itp. Panuje jednak tendencja do produkowania tego typu środków z dużą zawartością rozmaitych substancji syntetycznych, które niekiedy wpływają drażniąco na skórę na głowie. Problem słabych i wypadających włosów w dzisiejszych czasach jest bardzo często spotykany. Źródła podają rozmaite sposoby na radzenie sobie z tym, nie zawsze skuteczne.

Specjalne środki kosmetyczne do włosów
Na opakowaniach kosmetyków oferowanych w drogeriach często znajdują się obietnice zbawiennego działania dla włosów i skóry na głowie, tymczasem w składzie są tam drażniące substancje. Przykładowy szampon na słabe włosy nie powinien przykładowo zawierać obciążających i wywołujących alergie silikonów – poradź się farmaceuty. Pod tym względem stosunkowo dobrze sprawdzają się szampony na bazie ziół, które jednak warto stosować z odżywką, która zniweluje efekt suchych włosów. Do walki z problemem wypadających włosów polecane są rozmaite wcierki, czyli specjalistyczne odżywki do wcierania w skórę głowy. Niektóre z nich są bardzo skuteczne, poza hamowaniem wypadania wywołują również porost nowych włosów.

Środki dostępne w aptekach
Jeżeli chodzi o wypadanie włosów, to jest ono bardzo dużym problemem dla panów od określonego wieku. U niektórych masowe wypadanie włosów rozpoczyna się wcześniej, u innych później, prawie za każdym razem jednak stanowi duży problem dla psychiki. Na powstające zakola panowie stosują różnorodne środki, również kupowane w aptece. Idealny lek na łysienie dla mężczyzn niestety nie istnieje, jednak są takie, które dają skutki – nowości z apteki. Najczęściej są to leki kupowane w specjalnych ampułkach, z których lek wciera się regularnie w skórę na głowie.