Kosmetyki Uroda

Stosowanie perfum jest popularne, ale częściej sięgają po nie kobiety. To raczej naturalne, lecz czym tak naprawdę są perfumy?

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez perfum. Są nieocenione w wielu okolicznościach, mogą oddziaływać na zmysły mocniej nawet niż wygląd czy ubiór. Raczej jednak to idealne dopełnienie naszej elegancji lub sposobu bycia. Z perfumami, jak ze wszystkim możemy przesadzić, więc trzeba uważać, żeby nie pachnieć zbyt mocno, gdyż to również nie jest jakieś bardzo pozytywne.

Hugo Boss

Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, dobrze wybrane perfumy, typu hugo boss perfumy damskie na pewno będą idealne dla wielu kobiet. Czym są w rzeczywistości perfumy, niektórzy główkują? Perfumy to faktycznie mieszanina różnych związków zapachowych, nazywamy je olejkami zapachowymi.

Przejdź na autorski serwis! W nim oczekuje na Ciebie kolejna fantastyczna dawka szczegółowych artykułów na ów temat. Nie pożałujesz!

W ich składzie znajdziemy też środki homogenizujące orazwzmacniające, jest też rozpuszczalnik, jest nim często etanol lub mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Możemy też podzielić w zależności od ilości rozpuszczalnika, ponieważ otrzymamy wtedy perfumy właściwe, czyli ekstrakty perfum, wody perfumowane oraz wody toaletowe – więcej .

perfumeria

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po nałożeniu ich na powierzchnię ciała najistotniejsza substancja, może to być na przykład alkohol etylowy, lecz też olejek sandałowy, bardzo szybko wchłania się w skórę. Dzięki temu na jej powierzchni zostają jedynie olejki zapachowe oraz środki wzmacniające. Uwalniane są one do powietrza i dzięki temu mamy doznania węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną. Jest to tylko jedna z metod, bo w grę wchodzi też ekstrakcja i zatężanie składników zapachowych z wielu części roślin, nadają się kwiat jaśminu czy liście mięty. Częściej jednakowoż miesza się różne syntetyczne związki chemiczne mające różnorodne zapachy. Perfumy sprawdzają się w wielu sytuacjach, często są to sytuacje oficjalne, wtedy na przykład najlepiej odnajdują się perfumy damskie paco rabanne.

Z innej strony, większość kobiet stosuje perfum w każdej sytuacji, aby dodać sobie seksapilu, najzwyczajniej czuć się lepiej. Mężczyźni w tej dziedzinie trochę zostają w tyle, lecz i w tym przypadku powoli się to zmienia. Jest przecież tak wiele cudownych męskich zapachów, iż czasem powinniśmy po prostu z nich skorzystać. I nie tylko warto robić to przed spotkaniem z partnerką, w wielu okolicznościach jest to wskazane. Jak widzimy jednak, mężczyźni również zaczynają bardziej o siebie się troszczyć, choć czasem robią to aż nadto przesadnie.