Uroda

Jaka jest aktualna oferta przychodni dermatologii?

Obecna kultura niezwykle dużą wagę przykłada do urody i młodości. Pomału w zapomnienie odchodzi ideał leciwego człowieka jako zwieńczenia jego rozkwitu. Na nieszczęście obecnie bardziej liczy się wygląd zewnętrzny niż to co ma się do przekazania. Cóż, takie czasy nastały. Najlepiej obrazują to dane ekonomiczne. Rynek kosmetyków w naszej ojczyźnie to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijający się segmentów gospodarki. W roku 2011 osiągnął on 2% wzrost (do 20 mld złotych).

, tak jak te: . Są to kosmetyki wielce wyspecjalizowane przez co drogie. Jednocześnie poprzez różnego typu działania promocyjne ze strony ministra gospodarki są silnie promowane za granicami naszego kraju.
Niestety, nie zawżdy maseczki i kremy pomagają. Czasami trzeba ze skórnymi kłopotami zgłosić się do dermatologa, a ten być może pokieruje nas do doktora medycyny estetycznej, by wyeliminował on wszelkie niedoskonałości za pomocą zabiegów laserowych ingerujących w głębokie powłoki skóry (korzystam z tego).. W przychodni medycyny estetycznej da się usunąć przy pomocy lasera medycznego Palomar problemy ze skórą z tzw. pajączkami. Podobnie w centrum centrum medyczne nowy dwór mazowiecki dermatologii estetycznej za pomocą lasera Palomar likwidowane są wszelkiego typu znamiona.

Zabiegi tego typu muszą być wykonywane przez wprawnych doktorów dermatologów lub doktorów medycyny estetycznej, w żadnym wypadku nie w gabinecie kosmetycznym (pomimo że w Polsce brak jest jednoznacznych przepisów które określałyby jakiego typu zabiegi może wykonywać kosmetyczka, a które są zarezerwowane tylko dla lekarza medycyny estetycznej). Aktualnie rynek usług medycyny dermatologicznej – jednakowo jak rynek kosmetyczny – rozwija się niezwykle dynamicznie. Sugeruje się pacjentkom zachowanie zdrowego rozsądku i korzystanie w bardziej trudnych wypadkach z pomocy lekarza specjalisty. Każdy przypadek trzeba skonsultować ze swym lekarzem, który pokieruje do specjalisty.