Moda a finanse Moda w biznesie

Zabrałeś się właśnie do rozliczania PIT-a? Zobacz, jak mnóstwo dobrego możesz zrobić!

Jeśli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, bez wątpienia powinieneś przeczytać nasz tekst – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak płacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej istotnej rzeczy – jak sprawić, aby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech, jednocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swojego podatku na szczytne cele
Jeżeli tylko rozliczasz jakiekolwiek przychody, przysługuje Ci możliwość przekazania kwoty jednego procenta całego naliczonego od Ciebie podatku na dowolne charytatywne cele. Teraz obiektem takiego podarunku może zostać właściwie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się więc, na co konkretnie chcesz przekazać pieniądze, a później sprawdź, który numer KRS musisz wpisać w PIT-a – właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- odkryj więcej tutaj.
Co na tym tracisz?
Odpowiedź jest bajecznie prosta – nic! Jeśli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane – z tą jedynie różnicą, że wówczas zostaną przekazane prosto do budżetu kraju jak pozostały podatek. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się nadto, jednak gesty wielu ludzi dobrej woli mogą zdziałać naprawdę wiele- spójrz na to.
obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?

W tym przypadku odpowiedź również jest bajecznie prosta – ogromną satysfakcję, iż mogłeś komuś pomóc. To zaledwie procent 1 podatku Twojego, jednakże nawet w takich przypadkach warto go przekazywać – dla Ciebie bez wątpienia będzie to wielka radość, nie mówiąc już o podopiecznych danej fundacji.

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie (https://aureus.pl/blog/ubezpieczenie-samochodu/) pod ten odnośnik. Przeczytasz w tamtym miejscu materiały utrzymane przy zastosowaniu podobnej narracji.

Praktycznie jedyny kłopot może być z wybraniem organizacji, na którą chcesz przekazać pieniądze – można przecież wybrać zaledwie jedną. To bez wątpliwości nigdy nie będzie łatwy wybór praktycznie dla nikogo.