Moda a finanse Moda w biznesie

Czemu przekazanie formularza 37 przez Internet jest wygodne

Programy są tak zbudowane, że same obliczają podatek należny, sumę do oddania, bądź podatek do uiszczenia. Jedyne co musi zrobić podatnik to w prawidłowy sposób zapełnić poszczególne części

Co ważne, z pomocą aplikacji w błyskawiczny i prosty sposób zdołają się rozliczyć także osoby które prowadzą własną działalność gospodarczą.
Po posłaniu PIT 37 (ciekawy artykuł) przez Internet pobieramy UPO, ponieważ jest to dowód na to, że bez problemu złożyliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją trzeba przechowywać przez 5 lat. Wiele osób rozliczających się za pomocą takiego formularza korzysta też z pośrednictwa pracodawcy, lub ZUS-u.
roll-up na szkoleniu

Autor: Achim Hepp
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz to wyższa ilość Polaków rozlicza się z fiskusem drogą elektroniczną (Pity). PIT-y sprawiają nam coraz to mniej problemów dzięki specjalnym aplikacjom, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło płacącym podatki nową usługę, wstępnie zapełnione zeznania podatkowe. Ma to uprościć rozliczanie PIT. Wtenczas usługa ta obejmowała zaledwie PIT-37, zaś w później również inne. Blisko jedna piąta spośród nich skorzystała z niej.

W roku 2017 czeka obywateli dużo przemian. Wzrośnie suma przychodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.

Masz ochotę uzupełnić własną wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej pożyczka pod zastaw działki informacji.

/J]

Nowiną w skali podatkowej PIT 2017 ma być o wiele wyższa niż dziś suma pomniejszająca podatek, jest to 1440 zł

. Przekłada się to na także znacznie wyższą niż obecnie sumę dochodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te kwoty optymalnego dochodu wolnego od podatku zostały określone w wyniku uwzględnienia obligatoryjnych zasad zaokrąglania podatku.