Moda a finanse

Rozliczanie PIT przez Internet – kluczowe informacje

Jedną z najwygodniejszych metod na złożenie zeznania rocznego jest uzupełnienie PIT-u na drodze internetowej. Przy wykorzystaniu stworzonych specjalnie do tych zamiarów programów, wszystko będzie o wiele łatwiejsze. Jak w związku z powyższym rozliczyć się wykorzystując do Internet?

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko musimy znaleźć właściwy portal podatkowy, z którego pobierzemy wymagany program. Takich serwisów jest naprawdę dużo, dlatego nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem właściwego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych witryn, by posiadać dostęp do wszystkich ich możliwości. Po pobraniu zabieramy się za jego instalację, która przebiega szybko. Operacja nie jest skomplikowana – wystarczy kierować się kolejnymi wskazówkami, zaakceptować licencję oraz wybrać miejsce na dysku, w jakim ma się znajdować. Program powinien uruchomić się automatycznie, jeżeli nie – klikamy w odpowiednią ikonę. W jaki sposób się nim posługiwać? W pierwszym etapie zazwyczaj zaznaczamy czy rozliczamy się samodzielnie, czy z małżonkiem.

Musimy również zaznaczyć, jeżeli samotnie wychowujemy dziecko, później z kolei przechodzimy do wypełniania danych osobowych. Podajemy imię oraz nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzenia, jak również nazwę urzędu oraz adres, w którym znajduje się jego siedziba.

Jeśli chcesz poznać coś faktycznie bardzo przydatnego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Programy sugerują zawartość, starczy wpisać początek wyrazu, np. część miejscowości. W dalszej kolejności trzeba wpisać swoje dochody i zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można także podać na konto której fundacji chcielibyśmy wysłać jeden procent swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, gdyż w łatwy sposób można wesprzeć osoby, jakie tego potrzebują.

Jeżeli sądzisz, że znajdziesz przyciągające oko treści w internecie, to przejdź (www.merservice.pl/uslugi/merchandising/) do omawianego problemu oraz kliknij w odsyłacz znajdujący się tutaj.

Program samodzielnie dokonuje wszelkich niezbędnych obliczeń, więc nie musimy się martwić o robienie błędów. Co istotne, wypełnione zeznanie możemy przesłać od razu do Urzędu Skarbowego bądź wydrukować dokument. Takie programy są naprawdę proste i nadzwyczaj wygodne.

Rozliczanie PIT 2014 online to świetny sposób, by szybko przesłać rozliczenie do Urzędu Skarbowego – . Nie tylko unikniemy kolejek, ale także wszystko zrobimy z fotela w swoim domu. Nie będziemy musieli jechać do Urzędu, marnując czas na korki oraz niepotrzebny stres. Warto jest skorzystać z opisanej możliwości, a z pewnością posłużymy się tym sposobem w każdym kolejnym roku i jeszcze nieraz docenimy niniejsze zalety.