Moda w biznesie

Jak zaplanować domowy budżet?

Kolejny raz musiałeś pożyczyć pieniążki na nieprzewidziane wydatki? Nie ty jeden. Z zarządzaniem budżetem domowym ma kłopoty aż 80% dojrzałych Rodaków, a ponad połowa z nas nie nagromadza oszczędności.

pokazy firmowe na trampolinach

Autor: Dave Herholz
Źródło: http://www.flickr.com
Z badań wypływa, że nie radzimy sobie nie wyłącznie z planowaniem poważnych inwestycji, lecz nawet większych sprawunków. Nabywamy pod wpływem reklam, często z przekonaniem, że robimy biznes życia. Jak łatwo się domyślić, prawdziwość jest zupełnie odmienna – tracimy czas na wyszukiwanie wyprzedaży, kupujemy rzeczy niepotrzebne, zaś koniec końców przepłacamy. Żal nam natomiast czasu na przemyślenie comiesięcznych sumptów. W efekcie pod koniec miesiąca zostajemy z niczym, a często nawet z wierzytelnościami.
szkolenie

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com
osoby, które z zarządzaniem pieniążkami nie mają kłopotów, zawsze stawiają na planowanie. Systematyczne wydatki na żywność a także inne artykuły pierwszej potrzeby nie trudno oszacować. Mimo pozorów nie będzie trudno również zaplanować większe zakupy – to jasne, iż gdy rozpoczyna się rok szkolny, latoroślom trzeba fundnąć wyprawkę, zimą warto zmienić opony i tak dalej. Powtarzalność egzystencji będzie w tym wypadku naszym sprzymierzeńcem. Warto zatem z początkiem każdego miesiąca poświęcić pewien czas na zaplanowanie większych i mniejszych kosztów – możesz być pewny, że to zaprocentuje. Szczędzenie nie wypływa z poziomu zamożności – to właściwie jego konsekwencją jest finansowy spokój sumienia. Co więcej oszczędzania musimy się nauczyć – i to zazwyczaj metodą prób a także błędów.

35% szczędzących oszczędza środki w sposób resztkowy – zbiera do poduchy to, co nie pozostało wydane. Prawda, iż to to nic skomplikowanego? Zaoszczędzone pieniążki możesz wpłacić na konto oszczędnościowe Msaver.