Moda a finanse Moda w biznesie

W jakich okolicznościach zawierana jest umowa faktoringu i jakiej osobie może ona pomóc?

Utrzymanie tak zwanej płynności finansowej to kwestia kluczowa dla wszystkich między innymi podmiotów gospodarczych. W co poniektórych wypadkach nie zapłacenie we właściwym czasie jakiejś opiewającej na znaczną sumę faktury może prowadzić nawet do plajty i likwidacji spółki.

Co można zrobić, aby zachować wspomnianą płynność? Dla przykładu wtedy, kiedy jakiś dostawca pobrał już należność, ale nie oddał towaru? W takich sytuacjach można by wykorzystywać tak zwany faktoring. Jest to kupno przez podmiot, który świadczy tego typu usługę (jest on nazywany faktorem) tzw. nie przeterminowanych wierzytelności zakładów, jakie w tego typu sytuacji nazywane są jako faktoranci. Wierzytelności te są przynależne do firmy, która jest dłużnikiem. W usłudze faktoringu istnieją więc 3 strony. Faktor wypłaca faktorantowi od 80 do 100 procent zobowiązań wykupionej faktury za dany asortyment lub wykonaną na rzecz odbiorcy usługę. Należałoby jednak wspomnieć, że za usługę factoringu faktor pobiera wyznaczoną prowizję. W rzeczywistości więc to nie faktorant a podmiot wykupujący fakturę musi czekać na jej opłacenie przez odbiorcę.
psycholog

Źródło: flickr.com
Tego typu faktoring to usługa, która jest przeprowadzana dla firm lub organizacji, które mogą wystawiać faktury z odroczonym czasem zapłaty. Żeby móc korzystać z takiej usługi należałoby wcześniej podpisać z faktorem stosowną umowę.

Jest ona zawierana na okres nieokreślony, co jest przewagą nad przykładowo umowami kredytowymi, które przeważnie podpisywane są na określony wcześniej okres czasu.

Hej, sprawdź to (http://bscav.eu/green-screen/), jeśli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Nie ma więc potrzeby cyklicznego odnawiania umowy co np. 365 dni. Kolejną zaletą faktoringu jest możliwość szybkiego podpisania umowy faktoringu.