Klasa i szyk

Czym przy doborze ubioru należy kierować się mężczyzna z nadwagą?

Chociaż coraz więcej mówi się o modzie dla puszystych pań, nieco gorzej z doborem do sylwetki odzieży radzą sobie panowie z nadwagą. Najczęściej popełnianym błędem jest sięganie po ubrania za duże, które optycznie dodają kilogramów i lat. Jak więc wybierać ubrania?

Częste błędy

Każdy chciałby prezentować się jak najlepiej niezależnie od swojej wagi, czy wzrostu. Coraz częściej też można znaleźć specjalną ofertę sklepów odzieżowych skierowaną właśnie dla osób przy tuszy. Nieco mniej kłopotów mają panie – wystarczy, że odwiedzą sklep dla puszystych, aby znaleźć elegancką sukienkę, czy bluzkę dedykowaną dla kobiet w rozmiarze XXL. A co z płcią przeciwną? Mężczyźni często mają problem z brzuszkiem, jaki usiłują zamaskować pod luźnymi ubraniami. Jednak tego typu strategia przynosi z reguły inny skutek – zbytnio duże ubrania powodują, że grubszy mężczyzna wydaje się jeszcze grubszy niż jest w praktyce, a workowate ubrania w szarym kolorze na dodatek dodają lat. Oprócz tego kluczowy jest fason. Wąskie klapy marynarki, kurtki i bluzy, czy niewłaściwie dobrana długość ubrań z pewnością nie dodają puszystej sylwetce lekkości. Odwiedzając sklep dla puszystych warto zatem wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności adekwatny rozmiar. Kliknij ubrania dla puszystych.

Człowiek z nadwagą

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież dla puszystych

Sklepy XXL z ubraniami dla osób z nadwagą są coraz lepiej zaopatrzone. Wpływ na to mają zmiany dotyczące postrzegania ludzi z nadwagą. Dużą popularność zdobywają modelki plus size, a panie mają świadomość, że nawet z nadwagą mogą wyglądać atrakcyjnie. Niestety, w sklep xxl nie ma tak bogatej oferty dla panów z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale zakupując odzież warto pamiętać o pewnych zasadach. Puszyści mężczyźni winni unikać swetrów z grubym splotem, bluz polarowych, koszulek z dużymi napisami i z poziomymi pasami oraz golfów. Dobrze za to prezentować się będą w standardowych koszulach, kardiganach i koszulkach polo, zaś jeżeli chodzi o swetry, to na pewno lepszą opcją będą modele zrobione z delikatnej dzianiny. Warto dodatkowo zadbać o zachowanie proporcji – szersze klapy marynarki prezentować się będą lepiej przy masywnej twarzy. Odwiedzając sklepy XXL najlepiej mieć w głowie te zasady i oczywiście wykorzystywać je w praktyce.