Moda w biznesie

Nie zawsze da się ogarnąć finanse firmy

Każdy z nas miał lekcje matematyki i wszyscy musieliśmy obliczać różne wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez wiele lat nie było matematyki na maturze, jednak wszystko się zmieniło i matematyka znowu jest podstawowym przedmiotem na maturze.

Dlaczego na szczęście matematyka powróciła na maturę? Otóż ludzie po szkole średniej nie byli w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

obliczyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie mieli przymusu uczenia się do matury. Ale sporo osób wybiera studiowanie na kierunkach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Te osoby po prostu lubią liczyć i najczęściej kochają pieniądze. Studia związane z finansami i księgowością, to świetny pomysł na zdobycie zawodu, który da nam pieniądze. A gdy będziemy np. mieli swoją firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów związanych ze sprzedażą oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest bardzo istotny, bo daje możliwość określenia ile razy w ciągu dwunastu miesięcy może odtworzyć stan swoich należności- zobacz tu.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem musimy zastanowić się nad tym czy kredytowanie klientów nie jest zbyt duże. Kontrola jest niezbędna, szczególnie, kiedy chodzi o należności. W obecnych czasach każda firma posiłkuje się różnego typu programami, które mogą pomóc firmie w działalności. Do jednego z tego typu programów możemy zaliczyć program, który ma kontrolować nasze należności. Dzięki przejrzystemu interfejsowi aplikacji widzimy wyraźnie, jakie zaległości mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

prostsza i bardziej sprawna, aniżeli ręczne szukanie w stercie papierów, czy aby na sto procent wszyscy dłużnicy uregulowali należności. Trzeba pamiętać prowadząc własną firmę, że musimy kontrolować należności klientów ciągle.

Nie możemy raz na pół roku przysiąść i upewniać się, czy wszystko jest okej. Skoro klient umawia się na taki a nie inny termin płatności musi zdawać sobie sprawę, że gdy go przekroczy będą naliczone mu dodatkowe opłaty. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe płacenie faktur. Gdy klient wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał płacić więcej ma większą motywację do zapłacenia każdej faktury w odpowiednim czasie.