Patrząc na modelki na pokazach mody przeciętna pani może dostać bólu głowy. Bardzo wysokie, wręcz wychudzone dziewczyny pokazują coraz to nowe kreacje, które zwisają na nich jak na wieszakach. A w rzeczywistości rozmiary, które one noszą zakładać może część nastolatek, i kilka razy mniej kobiet dorosłych, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Lecz kult bardzo szczupłego ciała cały czas jest wzmacniany, choć na szczęście pewni projektanci zauważyli, że większość pań nigdy nie wyglądała, a tym bardziej nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na niektórych pokazach pojawiać się zaczęły modelki z naturalnymi, we właściwych miejscach pozaokrąglanymi sylwetkami. Także w reklamach odzieży i kosmetyków zaczynają występować dużo bardziej naturalne dziewczyny, całkowicie inne niż wychudzone modelki o idealnych kształtach. Co więcej, jakiś czas temu zaczęto łamać pewne tabu i na dywanach wybiegów pojawiły się modelki mające rozmiar XXL, co stało się nie lada sensacją w świecie moda.
na sportowo
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to bywa z dużą ilością rzeczy, jak jest zainteresowanie to w którymś momencie ktoś się pojawi, kto zacznie reagować. A że puszystych ludzi jest coraz więcej, i odzież XXL wygodnie zaczyna być oferowana w coraz większej ilości miejsc, to trudno się dziwić, że w pewnym momencie ktoś postanowił zrobić tego typu pokaz mody. Oczywiście modelkami, tu już nie było żadnych wątpliwości, były panie z odpowiednimi kształtami. Osoby, jakim natura nie pożałowała ciała cały czas miewają problemy z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie odpowiednie, lecz dodatkowo choć trochę będą modne.

Tego typu pokazy mody uświadamiają i projektantom i sprzedawcom, że osoby bardziej puszyste to coraz bardziej licząca się grupa klientów, też potrzebująca ciekawych kreacji dla siebie. W ostatnich latach w niejednym sklepie zaczęły się pojawiać działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają również nowe, w których odzież dla puszystych wygodnie to główny asortyment. Przez to osoby z nadwagą mogą kupić dla siebie coś naprawdę ciekawego i modnego.