Wartą zauważenia sprawą odróżniającą ludzi od innych zwierząt zamieszkujących Ziemię, rzecz jasna poza dominującymi na tle innych zdolnościami umysłowymi, dzięki którym byliśmy w stanie zdobyć się na kompletne przekształcenie Ziemi oraz dostosowanie jej do naszych potrzeb, jest umiłowanie piękna.

Jubiler i biżuteria
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Każde zwierzę, łącznie z człowiekiem, kieruje swoje życie w stronę wydania na świat potomków oraz przedłużenia gatunku. By to osiągnąć trzeba uciszyć swoje wszelkie podstawowe potrzeby, czyli konieczność zdobywania jedzenia jak i posiadanie schronienia. Schemat jest podobny, chociaż sam pokarm czy schronienia różnią się miedzy sobą zależnie od potrzeb danego gatunku. Cywilizowani ludzie mieszkają w blokach oraz zaopatrują się w pożywienie w supermarketach, lub zajmują się uprawą niezbędnych przedmiotów – .

Ptactwo buduje gniazda, aby zagwarantować dom własnemu potomstwu, które w pierwszych dniach życia jest kompletnie niesamodzielne oraz polują na owady, inne zwierzęta wykopują nory w ziemi czy wykorzystują naturalne jaskinie jako swoje schronienie. Pod licznymi względami jesteśmy między sobą niezwykle podobni. Niewątpliwie jednak istnieją pewne różnice. Zjawiskiem pojawiającym jedynie w ramach ludzkiego gatunku jest pociąg do sztuki.

Według badaczy, ludzie wykazywali chęć kontaktu z estetyką już w prehistorii. Według archeologów pierwsza odnaleziona ozdoba liczy sobie przeszło 100 000 lat. Rzecz jasna w ówczesnych czasach nie funkcjonowała żadna hurtownia biżuterii, wszystkie akcesoria były wykonywane własnoręcznie. Mocno ukazuje to potrzebę ozdabiania własnego ciała i czerpaniu z tego przyjemności.

Jeśli początki biżuterii sięgają aż tak dalekich lat dziwić, że i w dzisiejszym świecie biżuteria jest rzeczą tak istotną dla ludzi. Rozwój sprawił, że wyroby biżuteryjne w współczesności są znacznie ładniejsze niż te prehistoryczne, tworzone z muszli czy kamieni. Szeroki wybór wielu butików i różnych punktów takich jak hurtownia srebra sprawia, że w zasadzie każdy klient może wybrać dla siebie coś właściwego nie nadwyrężając zbytnio portfela.