Każda figura ma swoje minusy i walory. Ale do większości możemy kupić odpowiednią odzież, po to by maskować minusy oraz eksponować, to, co najistotniejsze. Choć zajmują się tym fachowcy, standardowe typy figur możemy rozgryźć bez ich rady. Jest to niezmiernie przydatna wiedza, gdy zamierzamy wybrać się na zakupy. Zazwyczaj bowiem, w pogoni za modą nie myślimy o tym, w czym jest nam dobrze, a czego trzeba unikać. Dużo błędów popełniamy, nabywając spodnie. Ponieważ, zazwyczaj, mamy ich w garderobie tylko kilka sztuk, w przeciwieństwie do bluzek, czy sukienek, należałoby zwrócić uwagę na klika drobiazgów, aby później w mieszkaniu nie żałować zakupu. Dzisiaj prawie każdy sklep zara umożliwia zwrócenie towaru, ale po co tracić czas, jeżeli jesteśmy w stanie poznać parę złotych zasad.

Każda figura ma swoje minusy i zalety. Lecz do każdej jesteśmy w stanie dopasować odpowiednią konfekcję, tak by maskować niedociągnięcia oraz uwidaczniać, to, co najlepsze. Choć zajmują się tym fachowcy, standardowe rodzaje sylwetek można rozgryźć bez ich udziału. Jest to bardzo pomocna wiedza, gdy zamierzamy wyruszyć na zakupy. Często bowiem, w gonitwie za modą zapominamy o tym, w czym jest nam wygodnie, a czego trzeba unikać. Bardzo wiele błędów popełniamy, kupując spodnie. Ponieważ, niejednokrotnie, mamy ich w szafie tylko kilka sztuk, w przeciwieństwie do bluzek, czy sukienek, należy zwracać uwagę na parę szczegółów, aby potem w domu nie żałować zakupu. Dzisiaj prawie każdy sklep zara umożliwia zwrot towaru, ale w jakim celu tracić czas, jeśli jesteśmy w stanie poznać kilka złotych zasad.

Spodnie zara z rozszerzanymi nogawkami to krój, który przypasuje wielu z nas, ale najkorzystniej będzie prezentował się na paniach o szerokich biodrach. Nogawki optycznie zmniejszą nasze newralgiczne miejsce i ciało nabierze właściwych proporcji. Dodatkowo, nogawka luźno spuszczona na buty wydłuża nogi. Z kolei, szerokie na całej długości nogawki to doskonałe rozwiązanie dla masywnych ud i szerszych łydek. Ten fason skraca figurę, jest więc polecany dla wyższych kobiet. niezmiernie modne wąskie rurki to propozycja dla pań o modelowej sylwetce. Spodnie te podkreślają kobiece walory, ale również obnażają rozmaite niedociągnięcia. Zdecydowanie odradza się wąskie nogawki posiadaczkom obfitych bioder. Spodnie z klasycznymi nogawkami to korzystna opcja dla każdej figury. Długość 7/8 to propozycja dla pań o kształtnych łydkach i kostkach. W każdej sytuacji pamiętajmy, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Zbyt szerokie oszpecą naszą figurę, za małe- niepotrzebnie podkreślą tuszę lub pozostałe niedociągnięcia. Jeśli kupujemy dżinsy, powinny być dopasowane, gdyż podczas rozchodzenia rozciągają się. Trzymajmy się reguły- im szersza nogawka, tym bardziej przylegająca góra. Zwróćmy też uwagę na kieszenie, którymi jesteśmy w stanie modelować pośladki. Dodatki, takie jak pasek, czy buty, powinny współistnieć ze spodniami i tworzyć spójną całość.

Źródło: