Niewiele jest pań, jakie by nie chciały odpowiednio się prezentować, dlatego też kosmetyczne gabinety bez przerwy cieszą się ogromną popularnością. Naprawdę sporo dała w tym względzie także nowoczesna technika. Do pracy wykorzystano ultradźwięki, lasery i szereg różnych związków chemicznych, przy pomocy których wiele zabiegów nie tylko jest dużo bardziej bezpiecznych, lecz również dających dużo lepsze rezultaty. Bardzo duży postęp nastąpił na przykład w dziedzinie walki z cellulitem. Z takimi problemami kobiety borykały się od bardzo dawna i w dalszym ciągu borykają, a usuwanie cellulitu Warszawa stało się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Za pomocą odpowiednich akcesoriów można go nawet przeprowadzać w swoim domu, wykorzystując w tym celu różnego rodzaju kremy, peelingi czy inne preparaty. Z kolei w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się różnego rodzaju masaże i drenaże limfatyczne, ale też ultradźwięki, laser czy mezoterapię, która polega na podaniu pod skórę skutecznych substancji przyspieszających redukcję tłuszczu.

portret - skóra
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo dużo zabiegów kosmetyczne gabinety robią także w okolicach twarzy . Tu przede wszystkim trwa ciągła walka z pojawiającymi się zmarszczkami, a doskonale radzi sobie z tym kwas hialuronowy, który uznawany jest przez wielu za współczesny eliksir młodości. Sporo osób cierpi także na najróżniejsze kłopoty ze skórą w okolicach oczu, jaka często robi się ciemna i pojawiają się na niej różne przebarwienia. Na szczęście dostępnych jest obecnie parę sposobów na usuwanie cieni pod oczami, jakie dają dobre rezultaty a oprócz tego są bezpieczne. Dużą ilość zabiegów realizuje się również w celu pozbycia się nadmiaru komórek tłuszczowych. Tłuszcz na twarzy jest trudny do usunięcia , gdyż nie ma tam mięśni, które byłoby można systematycznie ćwiczyć.

Z tego też powodu często sięga się po liposukcję, która jednak jest zabiegiem dość inwazyjnym i niekiedy powodującym różne skutki uboczne. Alternatywnym sposobem jest lipoliza, czyli seria zastrzyków zawierających substancję rozpuszczającą komórki tłuszczowe – .