Piękne, schludne włosy są wizytówką każdej pani a także zresztą faceta. Tymczasem to kobiety więcej czasu przeznaczają na pielęgnację włosów. To zrozumiałe, bo większość pań posiada dużo dłuższe włosy jak mężczyźni. Wizyty u fryzjera jak i domowe zabiegi, to zwyczaj który zapisany jest w życiu kobiet.

kosmetyki do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jak metamorfoza fryzury, czy zabieg koloryzacji. Jak wiemy tzw. barwienie włosów dość często prowadzi do zniszczenia jak i osłabienia struktury włosa. Co za tym idzie nasze włosy pozbawione są blasku, potencji oraz życia. Z pomocą nadciągają kosmetyki chenice. Kosmetyki te w zależności, który posiadamy rodzaj włosów są szczegółowo przystosowane do trafionego rodzaju. Dzięki specjalnej formule mogą odbudowywać nawet bardzo zniszczone włosy.

dowiedz się więcej
Autor: nosha
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki chenice, z wykorzystaniem swojej skuteczności wpisały się na długi czas w wyposażenie wielu salonów fryzjerskich. Kosmetyki te stosowane są do wszelkiego rodzaju włosów, jednak świetnie sprawdzają się do pielęgnacji włosów kręconych. Należy powiedzieć, iż włosom (złap okazje na transplantacja włosów- więcej w serwisie) kręconym trzeba przeznaczyć właściwe więcej czasu niż włosom prostym. Tak samo wybór kosmetyków musi być udany. Ponieważ żadna pani nie chce posiadać na głowie siana lecz pięknie poskręcane fale. Szczęśliwie w drogeriach możemy spokojnie kupić szampon do włosów kręconych – odnośnik.

Gdy będziemy już zakupywać właściwe do naszego typu włosów kosmetyki czy to szampony albo odżywki lub też inne kosmetyki – rekomendują nas – zawsze starajmy się przeczytać skład. Bo to, iż mamy włosy kręcone nie znaczy, iż dokładnie ten szampon do włosów kręconych jest dla nas właściwy. Przytrafia się także, iż szampon jest w stanie zaszkodzić naszym włosom bądź skórze głowy właściwie przez składnik, na jaki możemy być uczuleni.

Reakcja alergiczna może powodować łupież ale także dobrze wychodzenie włosów. W takim razie mimo tego w chwili, gdy zdecydujemy się na modyfikację szamponu bądź jakiegokolwiek innego preparatu do włosów udajmy się najpierw po poradę do specjalisty. W tej sytuacji najlepiej będzie się wybrać do dermatologa.